Қумқўрғон туман ҳокими Анвар Нормаматов Ўзбекистон Республикаси Президентининг ПФ-127-сонли фармонига асосан авф этилган 3 нафар шахслар билан профилактик суҳбатлар олиб борди ва уларнинг муаммолари ўрганилди.
Бугун 4-сентябр куни Қумқўрғон туман ҳокими Анвар Нормаматов тумандаги 9-сонли умумтаълим мактабида “Билимлар куни” байрам тадбирида иштирок этди.
Тадбирда туман ҳокими сўзга чиқиб Мустақиллигимизни 33 йиллиги ҳамда янги ўқув йили бошланганлиги муносабати билан барча ўқувчиларни самимий табриклади.
1992 йилдан буён констититуцияга жами 15 марта ўзгартиш киритилган эди. Бу сафар эса ўзгаришлар кўлами катталиги сабаб ҳужжатнинг янги таҳрири қабул қилинди. Янгиланиш натижасида, бош қомусдаги моддалар сони 128 тадан 155 тага, ундаги нормалар эса 275 тадан 434 тага ошди. Умуман, расмийларга кўра, конституция 65 фоизга янгиланган.
Мамлакатимизда амалга оширилган кенг кўламли ислоҳотлар миллий давлатчилик ва суверенитетни мустаҳкамлаш, хавфсизлик ва ҳуқуқ-тартиботни, давлатимиз чегаралари дахлсизлигини, жамиятда қонун устуворлигини, инсон ҳуқуқ ва эркинликларини, миллатлараро тотувлик ва диний бағрикенглик муҳитини таъминлаш учун муҳим пойдевор бўлди, халқимизнинг муносиб ҳаёт кечириши, фуқароларимизнинг бунёдкорлик салоҳиятини рўёбга чиқариш учун зарур шарт-шароитлар яратилди.